×
Unfortunately we have no shipping options for United States.



Vuoden 2018 Team Limited Championshipsin voittivat Leo Lahonen, Roope Metsä ja Rasmus Mellanen. Onnea mestareille! Videolla Sami ja Eetu palaavat pitkästä aikaa Standardin pariin ja esittelevät oman kintaansa kärkipakat:  




UB Control
 
2 The Scarab God
4 Torrential Gearhulk
2 Commit // Memory
4 Disallow
3 Essence Scatter
4 Fatal Push
3 Glimmer of Genius
2 Hieroglyphic Illumination
3 Moment of Craving
4 Vraska's Contempt
3 Search for Azcanta
4 Drowned Catacomb
4 Fetid Pools
4 Field of Ruin
7 Island
1 Submerged Boneyard
6 Swamp
 
Sideboard
1 Moment of Craving
2 Arguel's Blood Fast
1 Bontu's Last Reckoning
3 Contraband Kingpin
1 Deadeye Tracker
2 Duress
1 Golden Demise
3 Negate
1 Nezahal, Primal Tide



UB Midrange
 
1 Liliana, Death's Majesty
3 Champion of Wits
3 Gifted Aetherborn
4 Glint-Sleeve Siphoner
2 Gonti, Lord of Luxury
1 Ravenous Chupacabra
3 The Scarab God
2 Torrential Gearhulk
2 Walking Ballista
2 Chart a Course
1 Commit // Memory
1 Essence Scatter
4 Fatal Push
1 Supreme Will
4 Vraska's Contempt
4 Aether Hub
4 Drowned Catacomb
4 Fetid Pools
3 Field of Ruin
3 Island
8 Swamp
 
Sideboard
1 Commit // Memory
2 Arguel's Blood Fast
1 Confiscation Coup
2 Duress
1 Glimmer of Genius
1 Golden Demise
2 Lost Legacy
2 Moment of Craving
2 Negate
1 Sorcerous Spyglass



Grixis Control
 
4 Glint-Sleeve Siphoner
2 Gonti, Lord of Luxury
2 The Scarab God
2 Torrential Gearhulk
4 Whirler Virtuoso
2 Abrade
2 Essence Scatter
2 Fatal Push
4 Harnessed Lightning
2 Magma Spray
2 Supreme Will
4 Vraska's Contempt
2 Search for Azcanta
4 Aether Hub
3 Canyon Slough
3 Dragonskull Summit
3 Drowned Catacomb
3 Fetid Pools
2 Island
2 Mountain
4 Spirebluff Canal
2 Swamp
 
Sideboard
1 Essence Scatter
2 Magma Spray
2 Chandra's Defeat
2 Duress
2 Glimmer of Genius
1 Hour of Devastation
1 Liliana, Death's Majesty
4 Negate



RB Aggro
 
4 Ahn-Crop Crasher
4 Bomat Courier
4 Earthshaker Khenra
4 Fanatical Firebrand
3 Hazoret the Fervent
3 Rekindling Phoenix
4 Scrapheap Scrounger
2 Abrade
4 Lightning Strike
2 Shock
2 Unlicensed Disintegration
4 Dragonskull Summit
3 Ifnir Deadlands
14 Mountain
3 Swamp
 
Sideboard
2 Abrade
2 Aethersphere Harvester
1 Angrath, the Flame-Chained
3 Chandra, Torch of Defiance
2 Dire Fleet Daredevil
1 Duress
1 Heartless Pillage
1 Magma Spray
2 Pia Nalaar



RG Monsters
 
4 Earthshaker Khenra
4 Glorybringer
4 Jadelight Ranger
4 Merfolk Branchwalker
1 Pia Nalaar
4 Rekindling Phoenix
3 Resilient Khenra
2 Rhonas the Indomitable
2 Struggle // Survive
4 Abrade
3 Magma Spray
7 Forest
2 Hashep Oasis
8 Mountain
4 Rootbound Crag
4 Sheltered Thicket
 
Sideboard
1 Magma Spray
1 Struggle // Survive
2 Atzocan Archer
1 Blossoming Defense
2 Carnage Tyrant
1 Chandra's Defeat
2 Chandra, Torch of Defiance
2 Deathgorge Scavenger
1 Naturalize
2 Thrashing Brontodon



Sultai Constrictor
 
4 Bristling Hydra
4 Glint-Sleeve Siphoner
4 Jadelight Ranger
4 Servant of the Conduit
2 Verdurous Gearhulk
4 Walking Ballista
4 Winding Constrictor
3 Blossoming Defense
2 Fatal Push
2 Vraska's Contempt
3 Hadana's Climb
4 Aether Hub
4 Blooming Marsh
4 Botanical Sanctum
3 Fetid Pools
3 Forest
2 Foul Orchard
2 Hashep Oasis
1 Ifnir Deadlands
1 Swamp
 
Sideboard
2 Fatal Push
2 Vraska's Contempt
2 Cartouche of Ambition
3 Duress
3 Negate
3 Thrashing Brontodon


Tulevana lauantaina porolassa pelataan Team Trios Constructedia. Ei muuta kun tiimiä kasaan ja formaatteja sekä dekkejä arpomaan! 

Messevää alkanutta viikkoa,
Eetu