×
Unfortunately we have no shipping options for United States.

Poroskooppi

Uusi Core Set 2020 julkaistiin viime perjantaina 12.7. ja sen vaikutukset näkyvät jo voimakkaasti Standardin puolella. Tässä Poroskoopin jaksossa tutustutaan neljään Core Setin myötä kovasti vauhtia ottaneeseen Standardin pakka-arkkityyppiin. Jaksoon on lisätty vielä kirsikaksi kakun päälle Gabriel Nassifin uusi versio Azorius Fliers -pakasta, jolla hän liiteli Fandom Legends -turnauksen kahdeksan parhaan joukkoon.



Podcastin Standard-pakat

Orzhov Vampires
Creatures
4 Knight of the Ebon Legion
4 Skymarcher Aspirant
4 Adanto Vanguard
4 Dusk Legion Zealot
4 Legion Lieutenant
2 Sanctum Seeker
3 Champion of Dusk
2 The Haunt of Hightower
Planeswalkers
4 Sorin, Imperious Bloodlord
2 Sorin, Vengeful Bloodlord
Instants
2 Mortify
Enchantments
2 Legion's Landing
Lands
4 Godless Shrine
4 Isolated Chapel
7 Plains
7 Swamp
1 Temple of Silence
 
Sideboard
2 The Elderspell
2 Gideon Blackblade
3 Ob Nixilis's Cruelty
3 Unbreakable Formation
3 Conclave Tribunal

 

Temur Elementals
Creatures
4 Hydroid Krasis
4 Llanowar Elves
4 Paradise Druid
3 Cavalier of Thorns
4 Leafkin Druid
4 Omnath, Locus of the Roil
4 Risen Reef
Planeswalkers
2 Chandra, Awakened Inferno
4 Nissa, Who Shakes the World
Sorceries
1 Mass Manipulation
Lands
4 Breeding Pool
5 Forest
3 Hinterland Harbor
1 Island
3 Steam Vents
4 Stomping Ground
2 Sulfur Falls
2 Temple of Epiphany
2 Temple of Mystery
 
Sideboard
1 Mass Manipulation
2 Fry
4 Lava Coil
3 Negate
2 Thrashing Brontodon
3 Nullhide Ferox

 

Jund Dinosaurs
Creatures
4 Marauding Raptor
4 Otepec Huntmaster
4 Rotting Regisaur
1 Thrashing Brontodon
4 Ripjaw Raptor
4 Shifting Ceratops
4 Regisaur Alpha
3 Ghalta, Primal Hunger
Sorceries
4 Commune with Dinosaurs
Instants
3 Collision // Colossus
Lands
4 Forest
1 Blood Crypt
4 Overgrown Tomb
4 Stomping Ground
4 Dragonskull Summit
4 Rootbound Crag
4 Unclaimed Territory
 
Sideboard
3 Duress
2 Veil of Summer
3 Fry
1 Collision // Colossus
3 Flame Sweep
2 Thrashing Brontodon
1 Carnage Tyrant

 

Simic Flash
Creatures
3 Spectral Sailor
4 Merfolk Trickster
4 Nightpack Ambusher
4 Frilled Mystic
4 Brineborn Cutthroat
Instants
3 Unsummon
2 Opt
2 Negate
1 Awakening of Vitu-Ghazi
2 Syncopate
3 Essence Scatter
4 Sinister Sabotage
Lands
4 Breeding Pool
5 Forest
4 Hinterland Harbor
8 Island
 
Sideboard
1 Aether Gust
2 Negate
4 Shifting Ceratops
2 Vivien Reid
4 Entrancing Melody
1 Veil of Summer
1 Thrashing Brontodon

 

Azorius Fliers
Creatures
4 Healer's Hawk
4 Faerie Miscreant
4 Siren Stormtamer
4 Spectral Sailor
2 Empyrean Eagle
4 Hanged Executioner
Sephara, Sky's Blade
Instants
2 Rally of Wings
4 Depose // Deploy
Sorceries
2 Winged Words
Lands
4 Glacial Fortress
4 Hallowed Fountain
8 Island
6 Plains
 
Sideboard
2 Spell Pierce
4 Cerulean Drake
2 Negate
2 Lookout's Dispersal
1 Mu Yanling, Sky Dancer
1 Winged Words
2 Teferi, Time Raveler
1 Ajani, Adversary of Tyrants

 
Tervetuloa Standard-peleille torstaina klo 17:00. Viime viikonlopun European Modern Series Qualifier #1 Sealedin nimiinsä nappasi Leo Lahonen. Onnittelut Leolle!

Tulevana viikonloppuna on luvassa Kasuaalikornerin Neljän Boosterin Drafti klo 11:00 ja European Modern Series Qualifier #2 Modern klo 10:00, jonka voittaja karsiutuu Puolaan taistelemaan Mythic Championship -slotista. 

Huikeaa alkanutta viikkoa kaikille Poroskoopin kuulijoille!

Eetu Perttula

Eetu