×
Unfortunately we have no shipping options for United States.



Viikonloppuna taisteltiin Sealedin parissa Poro Tour kauden toisen turnauksen merkeissä. Kirkkaan keväinen päivä sai arvoisensa voittajan Olli Saarisen (#PetoOnIrti) saalistaessa ensimmäisen Poro Tour voittonsa.

Top 8: 

  • Olli Saarinen (#PetoOnIrti)
  • Jesse Juote (Much Hagon Such Wow!)
  • Jarno Pohjola (Ollaanhan Me Guacamolea?)
  • Aki Vainio (no team)
  • Jacob Latvala (#PetoOnIrti)
  • Tomi Hakala (no team)
  • Ahti Silfver (Tarpan Breeding - Ponies)
  • Eetu Perttula (#PetoOnIrti)

Viikonlopun tiimikisa:

  • #PetoOnIrti 75p
  • Ethical Tarpan Breeding - Ponies 52p 
  • Much Hagon Such Wow! 50p 
  • Big Game Hunters 48p 
  • Onhan Meillä Guacamolea 48p 
  • Honorable Sudoku 47p 
  • Lahti Dogs 42p 

Videolla Sami ja Eetu antavat tipsit tuleviin Standard PPTQ:ihin!


Videolla käydyt pakkalistat:

WB Aggro - Jonathan Rosum
4 Scrapheap Scrounger
2 Walking Ballista
4 Knight of Malice
4 Toolcraft Exemplar
2 Lyra Dawnbringer
2 Gideon of the Trials
4 Karn, Scion of Urza
8 Plains
3 Swamp
4 Concealed Courtyard
3 Ifnir Deadlands
4 Isolated Chapel
1 Scavenger Grounds
1 Shefet Dunes
3 Cast Out
4 History of Benalia
3 Fatal Push
4 Heart of Kiran
 
Sideboard
2 Treasure Map
2 Angel of Sanctions
1 Settle the Wreckage
2 Doomfall
3 Duress
1 Fragmentize
2 Fumigate
2 Golden Demise



UW Midrange - Brennan DeCandio
3 Walking Ballista
3 Lyra Dawnbringer
2 Shalai, Voice of Plenty
3 Cast Out
4 History of Benalia
3 Seal Away
2 Disallow
1 Essence Scatter
2 Negate
3 Heart of Kiran
2 Gideon of the Trials
4 Karn, Scion of Urza
3 Teferi, Hero of Dominaria
7 Island
8 Plains
2 Field of Ruin
4 Glacial Fortress
4 Irrigated Farmland
 
Sideboard
2 Fall of the Thran
1 Seal Away
3 Forsake the Worldly
1 Jace's Defeat
2 Negate
2 Settle the Wreckage
2 Raff Capashen, Ship's Mage
2 Fumigate



RB Aggro - Michael Yue
4 Bomat Courier
4 Scrapheap Scrounger
4 Walking Ballista
4 Goblin Chainwhirler
4 Inventor's Apprentice
3 Rekindling Phoenix
3 Abrade
4 Unlicensed Disintegration
2 Heart of Kiran
3 Chandra, Torch of Defiance
1 Karn, Scion of Urza
11 Mountain
1 Swamp
4 Canyon Slough
4 Dragonskull Summit
4 Spire of Industry
 
Sideboard
2 Sorcerous Spyglass
1 Treasure Map
1 Glorybringer
1 Abrade
1 Chandra's Defeat
1 Magma Spray
1 Skysovereign, Consul Flagship
1 Angrath, the Flame-Chained
3 Doomfall
1 Duress
1 Sweltering Suns
1 Scavenger Grounds



Mono-Green Aggro - Brandon Dempsey
4 Scrapheap Scrounger
3 Greenbelt Rampager
4 Llanowar Elves
4 Merfolk Branchwalker
4 Steel Leaf Champion
3 Thrashing Brontodon
4 Ghalta, Primal Hunger
3 Rhonas the Indomitable
3 Blossoming Defense
4 Heart of Kiran
13 Forest
4 Blooming Marsh
3 Hashep Oasis
4 Woodland Cemetery
 
Sideboard
2 Aethersphere Harvester
2 Lifecrafter's Bestiary
1 Thrashing Brontodon
4 Crushing Canopy
2 Hour of Glory
2 Nissa, Vital Force
2 Vraska, Relic Seeker



GB Constrictor - James Lu
3 Verdurous Gearhulk
4 Walking Ballista
4 Glint-Sleeve Siphoner
4 Jadelight Ranger
4 Llanowar Elves
3 Ravenous Chupacabra
1 Thrashing Brontodon
4 Winding Constrictor
2 Rishkar, Peema Renegade
1 Vraska, Relic Seeker
1 Fatal Push
2 Vraska's Contempt
4 Adventurous Impulse
7 Forest
2 Swamp
4 Aether Hub
4 Blooming Marsh
2 Ifnir Deadlands
4 Woodland Cemetery
 
Sideboard
1 Aethersphere Harvester
2 Lifecrafter's Bestiary
2 Deathgorge Scavenger
3 Thrashing Brontodon
1 Cast Down
1 Fatal Push
1 Vraska, Relic Seeker
4 Duress


Torstaina 10.5. Standard Showdownit pärähtävät jälleen käyntiin. Tervetuloa metsästämään showdown bugeja ja muita palkintoja!

Tsemppiä Standardiin ja hyvää kesän odotusta! 

Eetu