×
Unfortunately we have no shipping options for United States.

Maanantain Poroskoopissa käydään läpi viikonlopun tuloksia tutulla kokoonpanolla pitkästä aikaa! Videon keskiössä viimeiset Standard tulokset ennen tulevan viikonlopun SM-kisoja!

Videolla käsitellyt dekkilistat:

UB Control
 
3 The Scarab God
3 Torrential Gearhulk
2 Flaying Tendrils
4 Fatal Push
4 Grasp of Darkness
4 Censor
3 Essence Scatter
1 Negate
3 Disallow
3 Supreme Will
4 Glimmer of Genius
3 Choked Estuary
4 Sunken Hollow
4 Fetid Pools
9 Swamp
6 Island
 
Sideboard
 
1 Negate
2 Liliana, the Last Hope
3 Kalitas, Traitor of Ghet
3 Gifted Aetherborn
2 To the Slaughter
1 Never // Return
1 Dispel
2 Summary Dismissal


**

Mardu Vehicles
 
4 Thraben Inspector
4 Toolcraft Exemplar
4 Scrapheap Scrounger
3 Walking Ballista
2 Pia Nalaar
4 Thought-Knot Seer
3 Archangel Avacyn
1 Cut // Ribbons
4 Unlicensed Disintegration
2 Fatal Push
4 Heart of Kiran
1 Aethersphere Harvester
4 Inspiring Vantage
4 Concealed Courtyard
4 Spire of Industry
4 Aether Hub
1 Shambling Vent
1 Needle Spires
2 Ramunap Ruins
2 Shefet Dunes
1 Ifnir Deadlands
1 Swamp
 
Sideboard
 
 
3 Aethersphere Harvester
1 Fatal Push
4 Gideon, Ally of Zendikar
1 Nahiri, the Harbinger
1 Anguished Unmaking
4 Abrade
1 Doomfall


**

GW Ramp
 
4 Thraben Inspector
2 Walking Ballista
1 Linvala, the Preserver
3 World Breaker
3 Ulamog, the Ceaseless Hunger
2 Spring // Mind
4 Fumigate
4 Hour of Promise
2 Descend upon the Sinful
3 Weirding Wood
4 Gift of Paradise
2 Cast Out
4 Forest
2 Plains
3 Fortified Village
4 Scattered Groves
3 Shefet Dunes
4 Hashep Oasis
1 Sanctum of Ugin
1 Sea Gate Wreckage
1 Scavenger Grounds
3 Shrine of the Forsaken Gods
 
Sideboard
 
 
1 Linvala, the Preserver
1 World Breaker
4 Regal Caracal
4 Authority of the Consuls
1 Quarantine Field
4 Oblivion Sower


**

Mono W Eldrazi
 
4 Archangel Avacyn
3 Eldrazi Displacer
4 Matter Reshaper
3 Selfless Spirit
4 Thought-Knot Seer
4 Thraben Inspector
4 Walking Ballista
1 Declaration in Stone
2 Spatial Contortion
2 Warping Wail
1 Cast Out
3 Stasis Snare
3 Aether Hub
11 Plains
3 Scavenger Grounds
4 Shefet Dunes
4 Spawning Bed
 
Sideboard
 
1 Cast Out
1 Scavenger Grounds
1 Spatial Contortion
2 Warping Wail
2 Linvala, the Preserver
2 Skysovereign, Consul Flagship
3 Solemnity
3 Sunscourge Champion

**

SM-kisojen perinteitä vaalien, myös Fantasy SM on täällä taas! Tällä kertaa kisan arkkitehteinä toimivat Roope Metsä ja Leo Lahonen, isot kiitokset molemmille!
Käykäähän kaikki osallistumassa =).
_____________

Mukavaa alkanutta viikkoa,
Sami Häggkvist