Videon aiheina on kuluneen viikonlopun jälkilöylyt niin Highlanderin kuin myös Standardin osalta.
Highlanderin voitto matkasi aina Saksan maalle saakka ja Standardin saralla syöstiin Ramunad Red vallasta.. 

**
Videolla esitellyt Standard dekit tekstimuotoisina:

GB Constrictor
 
4 Nissa, Voice of Zendikar
3 Catacomb Sifter
2 Rishkar, Peema Renegade
4 Sylvan Advocate
3 Verdurous Gearhulk
4 Walking Ballista
4 Winding Constrictor
 
4 Fatal Push
4 Grasp of Darkness
4 Oath of Nissa
 
4 Blooming Marsh
9 Forest
4 Hissing Quagmire
7 Swamp
 
Sideboard
 
2 Dispossess
2 Gonti, Lord of Luxury
1 Lost Legacy
2 Never // Return
2 Skysovereign, Consul Flagship
4 Transgress the Mind
2 Yahenni's Expertise


**

BR Midrange
 
3 Goblin Dark-Dwellers
3 Kalitas, Traitor of Ghet
1 Glorybringer
4 Gifted Aetherborn
1 The Scorpion God
 
4 Liliana, the Last Hope
3 Chandra, Torch of Defiance
 
3 Doomfall
1 Ruinous Path
1 Cut // Ribbons
4 Grasp of Darkness
3 Abrade
2 Magma Spray
1 Fatal Push
 
8 Swamp
6 Mountain
4 Canyon Slough
4 Foreboding Ruins
4 Smoldering Marsh
 
Sideboard
 
1 Glorybringer
3 Dreamstealer
2 Transgress the Mind
1 Ob Nixilis Reignited
2 Gonti, Lord of Luxury
2 Chandra's Defeat
2 Yahenni's Expertise
2 Dispossess


**

GR Ramp
 
1 Neheb, the Eternal
3 Ulamog, the Ceaseless Hunger
3 World Breaker
 
 
2 Chandra, Flamecaller
 
4 Beneath the Sands
3 Hour of Devastation
4 Hour of Promise
4 Abrade
1 Dissenter's Deliverance
4 Kozilek's Return
1 Gift of Paradise
4 Weirding Wood
 
4 Forest
2 Game Trail
4 Hashep Oasis
2 Mountain
3 Ramunap Ruins
1 Sanctum of Ugin
1 Scavenger Grounds
1 Sea Gate Wreckage
4 Sheltered Thicket
4 Shrine of the Forsaken Gods
 
Sideboard
 
1 Hour of Devastation
2 Arborback Stomper
1 Cut // Ribbons
3 Druid of the Cowl
2 Magma Spray
1 Shefet Monitor
1 Struggle // Survive
2 Thought-Knot Seer
2 Tireless Tracker


** 

Temur Energy
 
3 Bristling Hydra
2 Elder Deep-Fiend
4 Glorybringer
4 Longtusk Cub
4 Rogue Refiner
4 Servant of the Conduit
4 Whirler Virtuoso
 
4 Attune with Aether
1 Abrade
4 Harnessed Lightning
3 Magma Spray
 
2 Aethersphere Harvester
 
4 Aether Hub
4 Botanical Sanctum
5 Forest
3 Game Trail
1 Island
2 Mountain
2 Spirebluff Canal
 
Sideboard
 
1 Abrade
2 Chandra, Torch of Defiance
1 Confiscation Coup
3 Lathnu Hellion
4 Negate
2 Rhonas the Indomitable
2 Skysovereign, Consul Flagship

_____________

Mukavaa alkanutta viikkoa,
Sami Häggkvist